TUTO ZÁLOŽKU PRÁVĚ UPRAVUJI, DĚKUJI ZA POCHOPENÍ!

Kdo jsem? 

Ahoj, jmenuju se Simona a pomůžu vám, ke spokojenému soužití, s vaším čtyřnohým parťákem!

Můj příběh:

Práci se psy se věnuju od roku 2016, kdy jsem byla zaměstnaná, jako pracovník odchytové služby a pečovatelka ve zvířecím útulku.

Tam jsem si začala všímat, že i psi prožívají rozmanité emoce a stres a začala pronikat do tajů zvířecího chování a komunikace. Nějvětší zlom v mém přístupu ke psům nastal krátce po té, co do mého života vstoupil můj čtyřnohý parťák Artur. 

Artur je kříženec rottweilera. Adoptovala jsem ho, jako dospělého psa s už rozvinutou osobností a hromádkou nepěkných zkušeností. 

Krátce po adopci jsem zjistila, že pokud byl ponechán o samotě vyl, štěkal, zvracel a močil v místnosti.

Kontakt s cizími lidmi býval také problém, strach mu v některých případech velel kousnout. Ošetření na veterině se neobešlo bez mohutného vrčení a navýšení stresu všech zúčastněných. Ani manipulace ode mě mu nebyla nijak příjemná. Nejednou se po mě ohnal, když jsem mu potřebovala sáhnout třeba na tlapku nebo jsem prostě jen příliš rychle pohla rukou v jeho blízkosti. 

Chodit na nová místa nebo jezdit na výlety bylo obtížné. Árty většinou jen čuchal u země na napnutém vodítku a nevnímal mě. Povely, které doma zvládal perfekntně, venku už tak dobře nefungovaly! 

Po večerním krmení vždy zaparkoval na své místo a to si bedlivě střežil. Každého kdo chtěl projít nebo se přiblížit vyprovodil vrčením. A takhle bych mohla pokračovat dál.

Výcvikové metody využívající různé formy nátlaku a represivních pomůcek nám nepomáhaly, některé dokonce náš problém zhoršovaly! 

Nechtěla jsem, aby mě můj pes poslechl jen proto, že se bojí trestu, který by mohl přijít, když neposlechne!

Vše se ale zásadně změnilo ve chvíli, kdy jsem opustila běžně využívané metody a vnořila se do úplně nového světa. Světa, kde se zvířetem jednáme s respektem, pracujeme s úspěchy jako s pracovním nástrojem, soustředíme se na srozumitelnost tréninku a jsme vnímaví k jeho pocitům a potřebám. 

V tu chvíli se dalo vše do pohybu a konečně jsem cítila, že jdeme správným směrem. Našli jsme svoji cestu, která byla a stále je plná radosti, nadšení, objevování a učení se novým věcem. 

Pořád máme na čem pracovat. Potíže při kontaktu s některými psy nás nejspíš budou provázet už nastálo, ale my se nevzdáváme. 

V současné době se věnuji tomu, abych své zkušenosti, dovednosti a načerpané znalosti předávala dál a mohla tak pomoci třeba právě vám a vašemu chlupáči.

Naučím vás jak pracovat na vašem vzájemném vztahu a porozumět si, aby se i z vás stal skvělý tým.

Pomohu Vám s vedením štěňátka, výběrem nového pejska do rodiny i učením různých dovedností. Zároveň Vám poradím, jak pracovat s nežádoucím chováním Vašeho psa. To vše na individuálních lekcích a konzultacích, přednáškách, workshopech i v online kurzech!