Můj příběh

Práci se psy se věnuju od roku 2016, kdy jsem byla zaměstnaná, jako pracovník odchytové služby a pečovatelka ve zvířecím útulku.

Tam jsem si začala všímat, že i psi prožívají rozmanité emoce a stres a začala pronikat do tajů zvířecího chování a komunikace. Nějvětší zlom v mém přístupu ke psům nastal krátce po té, co do mého života vstoupil můj čtyřnohý parťák Artur. 

 Artur je kříženec rottweilera. Adoptovala jsem ho, jako dospělého psa s už rozvinutou osobností a hromádkou nepěkných zkušeností. Krátce po adopci jsem zjistila, že pokud byl ponechán o samotě vyl, štěkal, zvracel a močil v místnosti.

Kontakt s cizími lidmi býval také problém, strach mu v některých případech velel kousnout. Ošetření na veterině se neobešlo bez mohutného vrčení a navýšení stresu všech zúčastněných. Ani manipulace ode mě mu nebyla nijak příjemná. Nejednou se po mě ohnal, když jsem mu potřebovala sáhnout třeba na tlapku nebo jsem prostě jen příliš rychle pohla rukou v jeho blízkosti. 

Chodit na nová místa nebo jezdit na výlety bylo obtížné. Árty většinou jen čuchal u země na napnutém vodítku a nevnímal mě. Povely, které doma zvládal perfektně, venku už tak dobře nefungovaly! 

Po večerním krmení vždy zaparkoval na své místo a to si bedlivě střežil. Každého kdo chtěl projít nebo se přiblížit vyprovodil vrčením. A takhle bych mohla pokračovat dál.

Výcvikové metody využívající různé formy nátlaku a represivních pomůcek nám nepomáhaly, některé dokonce náš problém zhoršovaly! 

Nechtěla jsem, aby mě můj pes poslechl jen proto, že se bojí trestu, který by mohl přijít, když neposlechne!

Vše se ale zásadně změnilo ve chvíli, kdy jsem opustila běžně využívané metody a vnořila se do úplně nového světa. Světa, kde se zvířetem jednáme s respektem, pracujeme s úspěchy jako s pracovním nástrojem, soustředíme se na srozumitelnost tréninku a jsme vnímaví k jeho pocitům a potřebám.

V tu chvíli se dalo vše do pohybu a konečně jsem cítila, že jdeme správným směrem. Našli jsme svoji cestu, která byla a stále je plná porozumění, radosti, objevování a učení se novým věcem. 

V současné době se věnuji tomu, abych své zkušenosti, dovednosti a načerpané znalosti předávala dál a mohla tak pomoci třeba právě vám!

Naučím vás jak pracovat na vašem vzájemném vztahu a porozumět si, aby se i z vás stal skvělý tým.

Během lekcí se primárně zaměřujeme na prohlubování vztahu mezi psem a člověkem, komunikaci a spolupráci, budování pozornosti a podpoření psa ve správných rozhodnutích.

Pomohu Vám s vedením štěňátka, výběrem nového psa do rodiny i učením různých dovedností včetně nácviku ošetření se souhlasem.

To vše je možné na individuálních lekcích a konzultacích, přednáškách, workshopech i v online kurzech!

Co o mně napsali moji klienti

Simča nám pomohla už od samého začátku a věděla si rady při každém problému, na který jsme narazili. Navedla nás na správnou cestu co se týče krmení, přírodních doplňků, pomůcek atd. Prakticky pro nás nikdy nebyla jen psí trenérka, ale takový náš psí poradce. ♥ Těch úspěchů byla řada, ale jako top musím zmínit jízdu autem. Zoe od štěněte v autě zvracela a pouze při příchodu k němu nám na metry pálila ruce vodítkem. Simča vyzkoušela několik cest jak jí pomoci. Všechny postupy jsou zkrátka individuální a tak jsme nakonec dospěli k tomu, že je Zoe schopná nastoupit do auta a jezdí jako profík!
Pája, Vláďa a ZoeOsobní spolupráce
Díky Simče a online kurzu Tréninkové puzzle kterého jsem se zúčastnila, kde se jednalo o pochopení a vzájemnou komunikaci, jsem se naučila hlavně to, jak pracovat, aby mi můj pes opravdu rozuměl. Simču a její kurzy doporučuji. Dá vám úžasnou zpětnou vazbu, skvěle radí a hlavně je vše srozumitelně podané.
Monča, Airis a Abigail