Workshop „Se svým psem teď a tady“ – Jak jsem to vnímala já…

Letošní rok je pro mě ve znamení výzev. A tak jsem šťastná, že jsem ho odstartovala právě workshopem Petry Jaškówové a Františka Šusty “Se svým psem teď a tady”. Jedinečné akci ve skupince báječných lidí a pod vedením skvělých lektorů.

A jaké to bylo? 

kdybych měla použít jen jedno slovo, řekla bych “lidské”… A proč lidské, když je to akce psí?

Lidské proto, že v tomto slově se odráží celá atmosféra workshopu, tak jak jsem ji vnímala já. Petra s Františkem pro nás vytvořili hřejivý prostor ke sdílení, cítění a vnímání. Ochotně odpovídali na naše dotazy a pomáhali nám dostat ze sebe to nejlepší pro daný moment. Ve skupince panovala vřelá atmosféra. Jednotlivci si ochotně pomáhali, společně se smáli a vzájemně se podporovali. 

Workshop byl rozdělený do tří večerů po týdnu. Dva z nich byly bez psů a na třetím večeru jsme se sešli i s našimi čtyřnohými parťáky. Všechny jsem si užila do poslední vteřiny a odnesla jsem si cenné rady, uvědomění a zážitky. 

Upřímně nedokážu ani zhodnotit v čem pro mě byl workshop největším přínosem. Příval informací způsobil jakousi reorganizaci myšlenek v mé hlavě. Spousta otázek zodpovězených, spousta nových zase vyvstala. 

Poprvé po dlouhé době jsem se díky Petře a Františkovi odvážila vyrazit na nějakou akci s Arturem.

Výsledek byl nejistý ale po prvních dvou večerech jsem na ten třetí mířila s jasným nastavením. Prostě to zkusíme. Když se Arťa nevytočí a já nesesypu, skvělé! Když se něco nepodaří podle představ, přijímám. Tak jako tak by pro nás byla účast skvělá zkušenost. 

A  jak to dopadlo?

No jasně, že na výbornou! Arťa byl miliónový a já jsem dokázala zachovat mnohem chladnější hlavu než obvykle. Zahodit obavy i trému a soustředit se na Arťu. Spolupracovat jako tým, napojit se a vnímat. 

Nebudu přehánět, když řeknu, že to byla jedna z nejpřínosnějších psích akcí, kterých jsem se zúčastnila.

Bylo to jako doufat, že bude alespoň muffin a místo něj dostat obří čokoládový dort. 

Děkuju oběma lektorům za cenné rady a pomoc. Děkuju všem zúčastněným za příjemnou společnost a nová seznámení. Arťovi za to, že je. A v neposlední řadě sobě, že jsem sebrala odvahu a na workshop vyrazila. 

Všem tuto akci vřele doporučuji! 

Simona Vykouková
Už několik let žiju svůj ŽIVOT MEZI PSY. V současné době pomáhám lidem najít cestu ke spokojenému soužití se svými čtyřnohými parťáky! Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.